Jaunuoliai kviečiami rinkti savo mėgstamiausias vietas!

2014-08-28

Jaunuoliai kviečiami rinkti savo mėgstamiausias vietas!

Visi jaunuoliai kviečiami rinkti savo mėgstamiausias lankyti vietas. Šiandien startuoja Jaunimo Reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacinė akcija „Rezervuota jaunimui“, atskleisianti, kuo iš tiesų gyvena jaunimas, kokie jo pomėgiai ir poreikiai. Mėgstamiausių apsilankymo vietų žemėlapis bus kuriamas ir rinkimai vyks specialiai akcijai sukurtame tinklapyje www.rezervuotajaunimui.lt.

„Norint prisitaikyti prie jaunimo poreikių, svarbu juos išgirsti ir sužinoti, kuo gyvena dabartinis jaunas žmogus, kur jis jaučiasi geriausiai. Tai padės kurti jaunam žmogui patrauklią ir priimtiną infrastruktūrą. Todėl kviečiu visus jaunuolius akcijoje „Rezervuota jaunimui“ dalyvauti aktyviai ir išsakyti savo nuomonę apie mėgstamiausiais laisvalaikio leidimo vietas, nes tik iš jūsų galime sužinoti tiksliausią informaciją“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Akcija vyks dviem etapais. Pirmajame jaunimas (14-29 m. amžiaus) iš visos Lietuvos tinklapyje www.rezervuotajaunimui.lt kviečiamas registruoti visas savo mėgstamas lankyti vietas. Jaunuoliai raginami ne tik siūlyti įvairias erdves, kuriose jie būna su draugais, leidžia laisvalaikį, tačiau ir balsuoti už jau puslapyje esančias vietas spausdami mygtuką „Man irgi patinka“. Tokiu būdu jaunuoliai išrinks po tris vietas kiekvienoje savivaldybėje, kurios pateks į antrą akcijos etapą. 

Antrasis etapas prasidės spalio 6 dieną – per dvi savaites jauni žmonės balsuos ir išrinks po vieną, jų manymu, pačią mėgstamiausią vietą kiekvienoje savivaldybėje. Akciją „Rezervuota jaunimui“ vainikuos ministrės A. Pabedinskienės apsilankymas laimėjusiose vietoje ir specialių ženklų įteikimas, taip pat galimybė jaunuoliams susitikti su ministre jų pačių mėgstamiausiose vietose. 

Pasak ministrės A. Pabedinskienės, akcija „Rezervuota jaunimui“ ir yra unikali tuo, kad mėgstamiausių vietų Lietuvoje žemėlapį sudarys patys jauni žmonės, drąsiai reikšdami savo požiūrį. Šioje akcijoje svarbūs tik patys jaunuoliai ir jų nuomonė.

"Akcija "Rezervuota jaunimui" turi du aspektus. Pirmas – jaunimui suteikiame galimybę išreikšti jų poreikiams. Kitas - paskatins viešąjį bei verslo sektorių labiau domėtis, kas svarbu ir ko reikia jaunam žmogui. Tai, galimybė jaunimui “parodyti-šaukti-veikti”, o kitiems išgirsti, įsiklausyti ir sudaryti sąlygas. Šios informacijos pasidalinimas ir panaudojimas svarbus tiek dirbantiems su jaunimu, tiek viešajam bei verslo sektoriui. Aiškiai įvardijus erdves,kur jaunimui gera būti, galime reaguoti į jų poreikius ir ieškoti sprendimų" - teigė Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorius Mindaugas Kuliavas.

Šiuo metu Lietuvoje veika 24 atviri jaunimo centrai ir 88 atviros jaunimo erdvės. Jų durys plačiai atvertos jaunuoliams, ieškantiems saugios aplinkos, naujų buvimo kartu formų, turintiems laisvo laiko, tačiau nežinantiems, kaip ir kur jį turiningai praleisti. Kasdien juose laiką leidžia šimtai jaunų žmonių.

Planuojama, kad 2016 m. pabaigos atvirų jaunimo centrų ir erdvių skaičius pasieks 170.

Akcija „Rezervuota jaunimui“ prasideda šiandien ir planuojama, kad tęsis iki spalio 20 dienos.

 

JRD Informacija